Położnictwo

Prowadzenie ciąży o przebiegu fizjologicznym oraz powikłanym. Kompleksowa opieka na kobietą w ciąży. Porady związane z laktacją prowadzi dyplomowana położna.

Diagnostyka prenatalna

Diagnostyka i badania przesiewowe wad genetycznych dzieci w życiu płodowym. Jest to diagnostyka nieinwazyjna (USG gegetyczne z oceną markerów z pobranej krwi) polegająca na sporządzeniu końcowego raportu wg. światowego standardu Fetal Medicine Fundation .Badania są monitorowane i podlegają corocznemu audytowi.

Ultrasonografia

USG to podstawowe badanie disgnostyczne w ginekologii i położnictwie. Ultrasonograf Voluson 730 Expert jest jednym z najlepszych na świecie aparatów do diagnostyki prenatalnej (opcje badań naczyniowych, 3D-4D) oraz badań w ginekologii.

Leczenie niepłodności

Problem dotyczy coraz większej ilości par. W swojej praktyce poza ustaleniem prawdopodobnej przyczyny zaburzeń (na podstawie badań hormonalnych, obrazowych z HSG, wynikających z wywiadu, badania nasienia) oraz ustaleniem wskazań stosuję metodę inseminacji domacicznej.

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to problem często występujący po licznych porodach. Może pojawiać się w różnych okresach żcia i mieć różne przyczyny. W terapii stosowane jest leczenie farmakologiczne, zabiegowe, elektrostymulacja oraz różnego rodzaju wkładki w terapii zachowawczej.

Krioterpia

Leczenie metodą zamrażnia (bezbolesnych) zmian łagodnych w obrębie zewnętrznych narządów płciowych.

Badania histopatologiczne

Pobieranie wycinków ze zmian w obrębie zewnętrznych narządów płciowych i badanie w pracownii patomorfologicznej.

Wkładki antykoncepcyjne

Wprowadzenie wkładek wewnatrzmacicznych - antykoncepcyjnych i leczniczych (Mirena)

Poradnictwo

Poradnictwo: przedkoncepcyjne, antykoncepcja, niepłodność, zaburzenia miesiączkowania, endokrynologia ginekologiczna, poradnictwo związane z okresem przekwitania.

Inseminacja domaciczna IUI

Metoda ta polega na podaniu (odpowiednio przygotowanego) nasienia do jamy macicy.

Kolposkopia

Ocena zmian obrębie szyjki macicy za pomocą specjalistycznej aparatury powiększającej.

Cytologia

Podstawowe badanie przesiewowe w wykrywaniu stanów przedrakowych (dysplazji) szyjki macicy oraz już toczących się procesów nowotworowych. Polega ono na całkowicie bezbolesnym pobraniu wymazu z kanału szyjki macicy i sklepienia pochwy.